KKK

KKK ehk Korduma kippuvad küsimused

Simple Express ja Lux Express: marsruudid, sõiduplaanid, bussid, erinevused

 

1. Kas Simple Express ja Lux Express on üks ja sama firma?

Mõlemad brändid, nii Simple Express kui ka Lux Express, kuuluvad Lux Express Grupile, mis on suurim rahvusvaheline ekspressbussiliini võrgustik Baltimaades pakkudes igapäevaseid ühendusi nii rahvusvahelisel kui ka Eesti siseliinidel.

2. Erinevused Simple Express ja Lux Expressi vahel.

Simple Express on esimene odavbussifirma Baltimaades, pakkudes soodsat ja kiiret bussiühendust Eesti sisestel bussiliinidel. Lux Express pakub preemiumtootena klientidele regiooni kõrgeima teenindusstandardiga reise. Pilte ja kirjeldust Simple Express busside kohta on võimalik leida siit ning Lux Express busside kohta siit

3. Kas saabumis- ja väljumisajad sõiduplaanis on märgitud kohaliku aja järgi?

Jah, saabumiste ja väljumiste ajad on alati märgitud kohaliku aja järgi.

4. Kust on võimalik näha Simple Express sõiduplaane ja kehtivaid piletihindu?

Kogu info Simple Express piletihindade ja sõiduplaanide kohta on võimalik leida meie piletimüügisüsteemis Simple Express kodulehel valides endale sobiva sihtpunkti.  

5. Kust bussid väljuvad?

Siit leiate Simple Express bussipeatuste asukohad kaardil.

 

Piletid: broneerimine, ostmine, arved, soodustused,  1-eurosed piletid, pileti tagastamine, ostu kinnitamine.

6. Kuidas piletit osta?

Sõidupiletit on võimalik osta internetist aadressil www.simpleexpress.eu, telefoni teel helistades Simple Expressii infonumbrile +372 680 0909, kasutades ostuks oma krediitkaardi andmeid, Lux Expressi müügiesindustes või autoriseeritud edasimüüjate juures, kus sõidupileti hinnale võivad lisanduda Agendipoolsed teenustasud.

7. Kas on võimalus osta pilet bussijuhilt?

Jah, vabade kohtade olemasolul on võimalik sõidupiletit osta ka bussijuhilt sularahas või kaardiga. Bussijuhilt vahetult enne väljumist sõidupiletit ostes rakendub maksimaalne hind.

8. Kas on olemas hinnasoodustusi lastele, õpilastele või pensionäridele?

Tasuta sõiduõigus on eelkooliealisel lapsel, puudega lapsel, sügava puudega 16-aastasel ja vanemal isikul, sügava või raske nägemispuudega isiku saatjal. Ka tasuta sõiduõiguse omanikul on pileti olemasolu vajalik.

9. Eripakkumine  - pileti hind 1 EUR – kuidas see töötab?

Piletite müümine Eesti siseliinidele algab üldjuhul 30 päeva varem. Erihinnaga piletid on saadaval ainult Simple Expressi veebipoes. Täpsem info pakkumise kohta on leitav SIIT.

 

10. Pileti tagastamine – kas on võimalik seda teha ning kuidas mul on võimalik pilet tagastada ja raha tagasi saada?

Vastavalt meie reeglitele, piletid, mis olid soetatud kampaania raames, tagastusele ei kuulu. Piletite eest, mis olid ostetud täissumma eest ning kui reisi esialgse väljumiseni on jäänud kuni 24 tundi tagastatakse 100% sõidupileti maksumusest. Kui reisi esialgse väljumiseni on jäänud vähem kui 24 tundi kuni 1 tund tagastatakse 50%. Mõlemal juhul arvestatakse tagastatavast summast maha 1 EUR teenustasu. Kui reisi esialgse väljumiseni on jäänud vähem kui 1 tund, sõidupiletit ei tagastata. Internetist soetatud pileti saab tagastada SIIN. Tagasimakse tehakse kontole, millelt makse sooritati, 14 tööpäeva jooksul. 

 

11. Ma ei saanud e-mailile kinnitust, kuid internetipangas näitab, et makse on sooritatud. Sisestatud e-maili aadress oli korrektne.

Sellisel juhul palume Teil koheselt kontakteeruda meie klienditeenindusega e-maili või telefoni teel. Kui Te soovite meile helistada ajal, mil meie esindused on juba suletud, siis Teie kõne suunatakse meie 24-tunnise abiliiniga, kus Teid teenindatakse vene ja inglise keeles.

 

Reisimine: bussi sisenemine, vajalikud dokumendid, bussipeatused, marsruudi peatused, pagasiveo tingimused, loomade/jalgrataste transportimine, sõidu info (hilinemised, tühistamised, busside vahetused).

12. Kas istekohad on nummerdatud?

Jah, kõik istekohad bussis on nummerdatud.

13. Kui palju pagasit on mul võimalik kaasa võtta? Mida teha kui mul on pagasit lubatust rohkem või selle kaal ületab lubatut?

Simple Express Reisijal on lubatud bussisalongi võtta üks ühik käsipagasit kaaluga kuni 5 kg, mis ei ületa mõõtmeid 45 × 35 × 20 cm (pikkus – laius – kõrgus). Reisijal on lubatud lisaks käsipagasile tasuta kaasa võtta üks ühik reisipagasit (nn kott või kohver), kaaluga kuni 30 kg ning mõõtmetega kuni 70 × 30 × 55 cm (pikkus – laius – kõrgus), mis paigutatakse bussi pagasiruumi.

Vaba ruumi olemasolul on võimalik reisijal kaasa võtta rohkem kui üks ühik pagasit.Vaba ruumi olemasolu ja lisapagasi pagasiruumi mahtumise üle otsustab bussijuht kohapeal. Lisapagasi eest ei ole vaja maksta.

14. Kas ma saan jalgratast transportida Simple Express bussiga?

Vaba ruumi olemasolu ja jalgratta pagasiruumi mahtumise üle otsustab bussijuht kohapeal. Seega jalgrattaga reisijale ei ole garanteeritud jalgratta transportimine sõidupileti olemasolul. Kui bussijuht otsustab jalgratta pagasiruumi paigutada, peab transporditaval jalgrattal olema eraldatud esiratas. Samuti peavad esiratas ja jalgratas olema eraldi pakendatud.

 

Muu oluline info.

Kui Teil on ettepanekuid, kirjutage meie e-mailile info@simpleexpress.eu

 

15. Kas mul on võimalik saata saadetis Simple Express bussiga?

Simple Express ei paku postiteenuseid.

16. Jäin bussist maha. Kas ma saan oma piletit muuta või raha tagasi küsida?

Ei. Sõidupileti muudatused on võimalikud kuni reisi toimumise algusajani. Pärast bussi väljumist sõidupiletit tagasi ei osteta.